Agjencia Zhurnal.mk.

“Nuk më lënë të punoj”, Luis Rubiales thyen heshtjen mes skandaleve të vazhdueshme

Luis Rubiales nuk është sigurisht personi më i pëlqyer në futboll për momentin. Ish-presidenti i Federatës Spanjolle të Futbollit u kthye në Spanjë të mërkurën, pasi kishte banuar në Republikën Dominikane për javët e fundit, dhe më pas u mor në paraburgim dhe më vonë u lirua, mes hetimeve në vazhdim për korrupsionin e dyshuar në RFEF.

Rubiales ka qenë gjithashtu nën kritika për puthjen e tij jo-konsensuale me Jenni Hermoson verën e kaluar, një çështje që po hetohet gjithashtu nga autoritetet spanjolle.

Ai tani ka dhënë një intervistë për mediumin La Sexta, gjatë së cilës ai u ankua se ishte përjashtuar nga futbolli spanjoll.

“Nuk më lejojnë të punoj në futboll. Kam marrë një sulm të përsëritur mediatik që më ka bërë të pamundur të jetoj në Spanjë. Të ardhurat e mia ishin në Spanjë”, ka thënë fillimisht Rubiales.

Rubiales premtoi gjithashtu se do të mbrohet nga akuzat që i janë ngritur.

“Nuk kam kafshuar kurrë. Unë nuk do të vë në dyshim forcat e rendit dhe ligjit, nëse ata kanë dyshime do t’i sqarojmë. Askush nuk e ka dosjen”.

“Unë kam vuajtur 70 procese gjyqësore. Ata thonë se kam goditur topa dhe nuk është e vërtetë. Nuk ka prezumim të pafajësisë në këtë vend. Unë them se do të sqaroj atë që di”, përfundoi ish-presidenti i RFEF. 

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky