Agjencia Zhurnal.mk.

Osmani jep lajmin e mirë, që vjen nga Brukseli

Shkup, 14 mars – “Bashkimi Evropian para vendimit për të akorduar 850 milionë euro për vendin tonë për 4 vitet e ardhshme nëse e mbajmë kursin e reformave evropiane”.

Kështu ka shkruar i pari i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, sot në rrjetin social facebook.

Ministri Osmani, gjithashtu, dje njoftoi se 6 miliardë euro nga BE, deri në fund të prillit do të jenë të qasshme për vendet e Ballkanit Perëndimor.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky