Agjencia Zhurnal.mk.

Panairi i Kantonit, një mundësi për zgjerimin e komunikimit në fushën e biznesit

Kryeministri kinez Li Qiang u shpreh gjatë takimit me biznesmenët e huaj, pjesëmarrës në Panairin e Kantonit, se shpresojnë që ata të zhvillohen më thellësisht në tregun e Kinës, të ndajnë kërkesat e tregut kinez me masat e mëdha, dhe të bëhen ambasadorë miqësorë për të nxitur mirëkuptimin dhe bashkëpunimin me përfitime reciproke.
Përfaqësues të bizneseve të huaja shpjeguan ndjesitë e tyre për forcimin e bashkëpunimin me pjesmarrësit dhe për mundësitë e krijuara në Panairin e Kantonit. Ata nënvizuan se dëshirojnë të zgjerojnë bizneset e tyre në Kinë nëpërmjet panairit, të japin kontribut për nxitjen e tregtisë së lirë dhe për ruajtjen e stabilitetit të zinxhirit global të furnizimit.

Related posts

Atentat kryeministrit të Sllovakisë, Robert Fico dërgohet i plagosur në spital

Xh M

EEA: Ndryshimet klimatike po shndërrohen gjithnjë e më shumë kërcënim për shëndetin

Xh M

Më 23 maj, OKB-ja voton për rezolutën për Srebrenicën

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky