Agjencia Zhurnal.mk.

Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Carlo Ancelotti e kishte parashikuar qysh nga koha e tij si trajner i Bayern Munichut se Xabi Alonso do të bëhej një trajner i mirë.

Trajneri italian kishte thënë për spanjollin sa ishte lojtar se në të ardhmen ai i ka të gjitha cilësitë për t’u bërë një trajner fantastik.

Ne konferencë për media, Ancelotti në vitin 2014 ishte pyetur se a mund të bëhej Alonso një trajner në të ardhmen dhe italian nuk kishte ngurruar që t’i veçonte cilësitë e lojtarit në atë kohë.

“Nëse ai dëshiron të bëhet trajner, mendoj se i ka të gjithë kualitetet për t’u bërë një trajner i mirë, pasi ka të gjithë njohuritë, eksperiencën, pasi ka qëndruar me mua për dy vite dhe duhet ta bëjë të kundërtën (nga unë) për t’u bërë një trajner i mirë”, kishte thënë Ancelotti duek qeshur.

Alonso e fitoi Bundesligën me Bayer Leverkusenin në javën e kaluar, duke i dhënë fund dominimit 11-vjeçar të Bayern Munichut dhe është i pamposhtur deri më tani në këtë sezon.

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky