Agjencia Zhurnal.mk.

Paris Saint-Germain planifikon një largim ‘paqësor’ për Mbappen

Paris Saint-Germain thuhet se është dorëzuar për largimin e yllit të tyre, Kylian Mbappe dhe nuk pritet të ‘bëjnë zhurmë’.   

Sipas mediumit El Chiringuito, PSG e konsideron Mbappen një kauzë të humbur, pasi tani ka pak ose zero shpresë që ai do të vazhdojë kontratën e tij me klubin parisien.

Si rezultat, parisienët tani po planifikojnë një largim paqësor për lojtarin e tyre më të mirë në verën e vitit 2024. Kjo do të bëjë që PSG të shmangë pagesën e lojtarit për një bonus të madh besnikërie deri në mes të vitit.

Mbappe tashmë doli për të konfirmuar se ka një marrëveshjen zotërinjsh me PSG-në që mbron klubin francez financiarisht nëse ai largohet. Raportet thonë se e kishte fjalën për bonusin e besnikërisë prej 70-80 milionë euro.

Sipas burimeve në Spanjë, Mbappe tashmë ka marrë vendimin e tij për t’u bashkuar me Real Madridin, por ende nuk e ka konfirmuar atë publikisht.

Real Madridi ka bërë përpjekje të shumta për të nënshkruar me Mbappen që nga viti 2021. Ata u përpoqën maksimumin në vitin 2022 kur kontrata e tij mbaroi në Paris, por ai i befasoi të gjithë duke e zgjatur edhe për dy vite të tjera.

Megjithatë, bregdeti tashmë duket i qartë që Mbappe të transferohet te Real Madrid dhe të arrijë ‘ëndrrën e tij’ për të luajtur për klubin më të madh në botë. 

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky