Agjencia Zhurnal.mk.

Pas 14 vjetësh e parkuar, Toyota Supra “shkëlqen” përsëri

Një video e publikuar së fundmi në YouTube nga WD Detailing shfaq pamjet e një Toyota Supra turbo të vitit 1995 e cila ka qëndruar e parkuar në oborrin e një shtëpie që nga viti 2011.

Pronari i veturës e bleu atë në vitin 2001 dhe e voziti për rreth 10 vjet përpara se familja e tij të fillonte të rritej.

Por, me sa duket tani ai ka ndërruar mendje, shkruajnë mediat e huaja.

Videoja fillon me Supran e kuqe të rrethuar nga thasët e plehrave të shpërndarë në të gjithë oborrin.

Papastërtia është qartë e dukshme në Mk4. Xhami është i ndotur, pjesa e brendshme e këtij modeli është mykur dhe ka disa dëmtime të konsiderueshme në ulëset prej lëkure.

Mirëpo pas pastrimit, Supra duket krejtësisht ndryshe.

Edhe pse nuk shkëlqen pasi vite të tëra neglizhencë e kanë dëmtuar ngjyrën e saj, ajo tashmë ndodhet në gjendje mjaft të mirë.

Kjo duket të jetë një pikënisje e mirë që pronari t’i bëjë një restaurim të plotë ose thjesht ta rregullojë atë sa për ta kthyer në rrrugë. 

Related posts

Katër adoleshentë australianë vodhën një Maserati Grecale dhe një Porsche Macan – por gëzimi i tyre ishte jetëshkurtër

D V

Mbushës i ri për veturat elektrike: Shpejtësia dhe performanca e lartë!

D V

SHBA vendosi tarifa brutale ndaj Kinës – kjo është goditja më e fuqishme ndaj veturave elektrike

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky