Agjencia Zhurnal.mk.

Pas sherrit kanosi me armë gjahu 47-vjeçarin në Krujë, procedohet autori

Pas një sherri të ndodhur në Krujë, 53-vjeçari G.K., është proceduar në gjendje të lirë. Sipas policisë 53-vjeçari pas konfliktit me 47-vjeçarin P.K., e ka kanosur këtë të fundit me armë gjahu.

Ndërkohë bëhet me dije se pas ndërhyrjes së policis, është sekuestruar edhe arma e gjahut.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Krujë kanë referuar materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë dhe nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin G. K., 53 vjeç, banues në fshatin Brret, Krujë, pasi është konfliktuar për motive të dobëta, me shtetasin P. K., 47 vjeç, dhe e ka kanosur atë me armë gjahu. Arma e gjahut u sekuestrua në cilësinë e provës materiale”, thuhet në njoftimin e policisë.

Related posts

​Ndikimi rus në Ballkan, Loshaj: Qëllimi kryesor ngadalësimi i procesit të integrimit në BE

Xh M

Ish-ministri Fatmir Mediu kërkon riekspertim për dëmin ekonomik

Xh M

Mbajti peng fëmijët dhe terrorizoi lagjen me armë, flasin fqinjët: Pinte drogë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky