Agjencia Zhurnal.mk.

Pas Varanes, Man Utd pritet t’i largojë edhe tre yje si lojtarë të lirë në verë

Manchester United ka filluar spastrimin e ekipit para afatit kalimtar të verës me njoftimin se ata do të lejojnë Raphael Varane të largohet pas skadimit të kontratës së tij.

Francezi do të bëhet lojtar i lirë më 1 korrik pasi klubi vendosi të mos i japë atij një kontratë të re për shkak të pagës së tij të madhe prej 340 mijë funtesh në javë.

Por, Varane nuk është i vetmi lojtar i United që do të lirohet në verë, pasi edhe tre të tjerë ka të ngjarë ta ndjekin atë.

Anthony Martial

Djajtë e Kuq nuk arritën ta shesin Martial në janar për shkak të një problemi dëmtimi, por ai nuk do të mbahet në ekip përtej këtij sezoni. United tashmë ka vendosur të mos rinovojë kontratën e tij, e cila skadon gjithashtu në fund të qershorit.

Francezi ka pasur një sezon të dobët 2023/24, duke shënuar vetëm dy herë në 19 paraqitje. Paraqitja e tij e fundit erdhi në humbjen 3-0 ndaj Bournemouth në dhjetor, e cila ka të ngjarë të jetë e fundit e tij.

Brandon Williams

Williams shijoi një sezon të mirë 2023/24 në të cilin ai ishte pjesë e skuadrës së Ipswich Town që u promovua në Ligën Premier. Ai shënoi dy gola në 17 paraqitje për skuadrën e Kieran McKenna.

Fatkeqësisht, Williams nuk ka më të ardhme në Old Trafford. Ai është gati të lirohet gjithashtu pasi kontrata e tij të skadojë në fund të qershorit. Çështjet e tij disiplinore jashtë fushës nuk e kanë ndihmuar çështjen e tij.

Jonny Evans

Evans iu bashkua Unitedit në një marrëveshje njëvjeçare vitin e kaluar. Ai në fakt ka qenë i mirë këtë sezon, duke prodhuar disa paraqitje mbresëlënëse, veçanërisht në barazimin 0-0 kundër Liverpoolit.

Por, Evans është gjithashtu 36 vjeç dhe këmbët e tij po tregojnë shenja të mëdha plakjeje. United nuk ka gjasa t’i japë atij një marrëveshje të re dhe nuk ka pasur asnjë raport për ndonjë ofertë.

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky