Agjencia Zhurnal.mk.

Patrulla të përforcuara policore në qendër të Shkupit

Shkup, 23 dhjetor – Patrulla të përforcuara policore në qendër të Shkupit për parandalimin e vjedhjeve dhe rrahjeve gjatë kohës së festave.

Prania e përforcuar policore është e dukshme këto ditë në pjesët më frekuentuese në Shkup.

Patrulla policore dhe automjete, ka në kafenetë në Debar Mëhallë, në Sheshin Maqedonia, rreth dhe në qendrat tregtare.

Nga policia thonë se këto patrulla janë sistemuar për parandalim të vjedhjeve, rrahjeve apo incidenteve tjera në prag të festave, kur të gjithë shkojnë në shoping, por edhe organizohen ahengje.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky