Agjencia Zhurnal.mk.

Pekini kundërshton çdo formë të shitjes së armëve nga ShBA-ja për Tajvanin

Kina kundërshton në mënyrë të vendosur çdo formë të shitjes së armëve nga ShBA-ja për rajonin e Tajvanit dhe e nxit palën amerikane të zbatojë tre komunikatat e përbashkëta mes Kinës dhe ShBA-së, u shpreh të mërkurën zëdhënësja e Zyrës së Çështjeve të Tajvanit të Këshillit të Shtetit të Kinës Zhu Fenglian në një konferencë për shtypin.

Foto nga VCG

Foto nga VCG

Zhu i tha këto në përgjigje të një pyetjeje lidhur me miratimin nga Departamenti amerikan i Shtetit të një plani për shitjen e armëve me vlerë 75 milionë dollarë për Tajvanin. (Jiang Lei)

Foto nga VCG

Related posts

Atentat kryeministrit të Sllovakisë, Robert Fico dërgohet i plagosur në spital

Xh M

EEA: Ndryshimet klimatike po shndërrohen gjithnjë e më shumë kërcënim për shëndetin

Xh M

Më 23 maj, OKB-ja voton për rezolutën për Srebrenicën

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky