Agjencia Zhurnal.mk.

Pendarovski do lë benificionet si ish president, do kthehet tek profesioni si profesor

Shkup, 11 maj – Stevo Pendarovski pas përfundimit të mandatit të presidentit, do të heqë dorë nga privilegjet që i takojnë sipas ligjit. Pendarovski ndoshta nuk do të përdorë një kabinet shtetëror me stafin e posaçëm dhe një pension shtetëror të përjetshëm.

Sipas burimeve të TV21, ai me shumë gjasa do të kthehet si profesor në universitetin e njohur ndërkombëtar Kolegji Amerikan në Shkup.

Ish-Presidentët Branko Crvenkovski dhe Gjorgje Ivanov po shfrytëzojnë privilegjet sipas ligjit: pension të barabartë me pagën e kreut të shtetit, kabinet me sekretar dhe makinë me shofer. Pendarovski para pak kohësh deklaroi publikisht se do të heqë dorë nga privilegjet e paraardhësve të tij dhe do t’i kthehet punës nga e cila erdhi në pozitën e kreut të shtetit.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky