Agjencia Zhurnal.mk.

Pendarovski në Konferencën e Kombeve të Bashkuara për ndryshimet klimatike – COP28 në Emiratet e Bashkuara Arabe

Shkup, 1 dhjetor – Presidenti i shtetit Stevo Pendarovski, i cili merr pjesë në Konferencën dyditore të Kombeve të Bashkuara për ndryshimet klimatike – COP28, që po mbahet në Emiratet e Bashkuara Arabe, sot do të drejtohet në Segmentin e nivelit të lartë për krerët e shteteve ose qeverive.

Siç kanë njoftuar nga Kabineti e Pendarovskit, është parashikuar që ai të realizojë disa takime bilaterale gjatë pjesëmarrjes në Konferencën e Kombeve të Bashkuara për ndryshime klimatike – COP28. 

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky