Agjencia Zhurnal.mk.

Përleshje në Parlamentin e Turqisë, deputeti i opozitës shtrohet në spital pas goditjes në kokë

Një ligjvënës i opozitës turke u dërgua me urgjencë në spital dhe u vendos në terapi intensive në Ankara, pasi u godit në kokë gjatë një përleshjeje në parlament.

Sherri ka shpërthyer gjatë debatit për buxhetin e shtetit për vitin 2023, raportojnë mediat turke.

“Gjendja e tij u përkeqësua për shkak të një goditjeje në kokë. Ai po i nënshtrohej reanimacionit në spital”, dhe gjendja e 58-vjeçarit, Husein Orsa Orsa nga “Iyi Parti” është “kritike”, tha para gazetarëve bashkëpartiake, Aileen Chesur.

“Deputeti ynë u bë viktimë e një sulmi të rëndë… Kjo është një ditë turpi për Parlamentin e Turqisë dhe për ata që kryen këtë agresion”, tha zëdhënësi i partisë opozitare.

Në video regjistrime, Ors, një deputet nga Trabzoni, shihet duke u goditur nga një anëtar i Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim në pushtet të presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, i cili nuk ka komentuar deri më tani.

Debatet dhe shkëmbimet e goditjeve janë dukuri e shpeshtë gjatë debateve të tensionuara në Parlamentin e Turqisë.

Related posts

Atentat kryeministrit të Sllovakisë, Robert Fico dërgohet i plagosur në spital

Xh M

EEA: Ndryshimet klimatike po shndërrohen gjithnjë e më shumë kërcënim për shëndetin

Xh M

Më 23 maj, OKB-ja voton për rezolutën për Srebrenicën

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky