Agjencia Zhurnal.mk.

Pesë klube të mëdha të interesuara për transferimin e Koundes

Mbrojtësi i Barcelonës, Jules Kounde ka përfunduar në radarin apo listën e dëshirave të shumë klubeve të mëdha evropiane, pasi e ardhmja e tij nuk është e sigurt në Camp Nou.

Barcelona thuhet se po planifikon të riparojë mbrojtjen e tyre duke shitur disa lojtarë dhe Kounde mund të jetë njëri nga ta.

Sipas gazetës Mundo Deportivo, Chelsea, Paris Saint-Germain, Manchester United, Inter dhe Newcastle United po bëjnë presion për të nënshkruar me Kounde.

Kounde është ndër lojtarët, e ardhmja e të cilëve në Barcelonë nuk është e garantuar, duke përfshirë të tjerë si Ronald Araujo dhe Andreas Christensen.

Megjithatë, mbrojtësi francez ka qenë një nga lojtarët më të mirë të Barçës që nga fillimi i vitit – ai nuk ka bërë asnjë gabim të vetëm që çon në një gol dhe ka ndihmuar klubin të regjistrojë 16 porta të paprekur në 44 paraqitjet e tij.

Kounde gjithashtu ka shënuar katër asistime dhe dy gola këtë sezon. E gjithë kjo shpjegon pse shumë klube të mëdha janë në kërkim të nënshkrimit të tij.

Barça nënshkroi Kounden nga Sevilla për 50 milionë euro në vitin 2022 dhe ai e ndihmoi klubin të fitonte ligën atë sezon. Tani mbetet se sa do ta shisnin nëse ai me të vërtetë largohet në fund.

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky