Agjencia Zhurnal.mk.

Pochettino flet pas humbjes së rëndë nga Middlesbrough

Chelsea pësoi një humbje 1-0 si mysafir ndaj Middlesborough në kuadër të ndeshjes së parë gjysmëfinale në Carabao Cup.

Vendasit shënuan golin e vetëm në këtë ndeshje në minutën e 38-të të pjesës së parë.

Blutë patën rastet e tyre në pjesën e parë, me Cole Palmer që nuk arriti të realizonte në tre mundësi që kishte vetëm në 45 minutat e para.

“Mund të kuptojmë se tifozët do të jenë të zhgënjyer me këtë, por ka ende 90 minuta për të luajtur”, tha Mauricio Pochettino në Sky Sports pas ndeshjes.

“Qasja ishte e mirë ndaj Middlesbrough. Ne bëmë disa gabime në pjesën e parë dhe u dhamë atyre mundësitë për të shënuar. Ata ishin vërtet të vështirë, një bllokim shumë i thellë dhe duke luajtur në tranzicion”.

“Ne u ndëshkuam për gabimet tona. Në futboll, kjo ndodh. Zhgënjyes sepse nëse vlerësojmë performancën, ne ishim skuadra më e mirë. Por nuk shënuam, nuk ishim klinik”, deklaroi Pochettino.

Ndeshja e dytë gjysmëfinale mes këtyre dy skuadrave zhvillohet më 23 janar në Stamford Bridges.

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky