Agjencia Zhurnal.mk.

Policët në Gjermani në protestë, dalin në rrugë pa pantallona

Të gjendur prej muajsh në problemin e mungesës së unifromave, policia në shtetin jugor gjerman të Bavarisë ka ndërmarrë një hap të pazakontë për të tërhequr vëmendjen për shqetësimin e tyre.

Në një video të publikuar në YouTube dhe Instagram nga kapitulli shtetëror i Sindikatës së Policisë Gjermane shihen dy oficerë të ulur në një kryqëzor policie pyesin njëri-tjetrin: “Sa kohë keni pritur?” duke u përgjigjur: “Katër dhe gjashtë muaj”, teksa janë pa pantollona.

Jurgen Köhnlein, kryetar i DPolG bavareze më pas e trajton problemin kokë më kokë, duke thënë se ajo që duket si një shaka e keqe e 1 prillit nuk është gjë tjetër veçse dhe asgjë për të qeshur, duke barazuar mungesën kronike të uniformave me mungesën e respektit për oficerët.

“Policia e Bavarisë po “zhveshet” dhe fjalë për fjalë mund të lihet në këmbë pa pantallona”, thotë Köhlein, i cili thekson faktin se koha e pritjes për deri në 21 sende të ndryshme uniforme – si kapele, xhaketa dhe pantallona – mund të zgjasë me muaj nëse ata. janë në dispozicion fare.

Related posts

Atentat kryeministrit të Sllovakisë, Robert Fico dërgohet i plagosur në spital

Xh M

EEA: Ndryshimet klimatike po shndërrohen gjithnjë e më shumë kërcënim për shëndetin

Xh M

Më 23 maj, OKB-ja voton për rezolutën për Srebrenicën

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky