Agjencia Zhurnal.mk.

Prishtina vërshohet nga uji

Kryeqyteti i Kosovës është vërshuar nga uji.

Rrugët e kryeqytetit janë mbuluar nga uji dhe është krijuar edhe bllokim komunikacioni.

Kjo ka ndodhur për shkak të reshjeve të shumëta të shiut që ndodhen sot në Kosovë, e ku rigat e shiut përfshinë edhe Prishtinën.

Shumë rrugë të Prishtinës, shihen të mbuluara nga uji.

Related posts

Kurti: Kosova udhëheq me rritjen e saj ekonomike në Ballkan, model i suksesit dhe transformimit

D V

Picula: Serbia dëshiron ta kompensojë humbjen e Kosovës duke rritur ndikimin e saj në vendet fqinje

D V

Kurti: Opozita duhet të bëhet gati për zgjedhje, përndryshe nëse ata janë rehat shkon mandati

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky