Agjencia Zhurnal.mk.

Prokuroria refuzon padinë kundër Teuta Arifit, Kasami dyshon se ka gisht Islam Abazi (Video)

Tetovë, 7 dhjetor – Prokuroria e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka hedhur poshtë padinë e kryetarit të komunës së Tetovës, Bilall Kasami ndaj ish kryetares, Teuta Arifi për shpërdorim të detyrës. Kasami tha se refuzimi i padisë është rezultat i zgjedhjes së Islam Abazit në krye të prokurorisë për luftimin e krimit të organizuar dhe korrupsionit. Kasami tha se për këtë rast ka informuar të gjitha ambasadat e huaja në vend dhe se për luftimin e korrupsionit nevojitet ndërhyrje më agresive nga SHBA-të.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky