Agjencia Zhurnal.mk.

QMK apelon qytetarët që të kenë kujdes në ndezjen e zjarrit në ambiente të jashtme

Shkup, 1 maj – Qendra e menaxhimit të krizave apelon qytetarët që të kenë kujdes në ndezjen e zjarrit në ambiente të jashtme për Ditën Ndërkombëtare të Punës – 1 Maj.

“Apelojmë për kujdes kur ndezni zjarrin jashtë për festën e 1 Majit, si gjithmonë kur qëndroni në natyrë. Nëse ndizni zjarr jashtë kur shkoni në piknik, ku nuk ka oxhaqe të posaçme për të pjekur në skarë, duhet ta bëni me kujdes dhe para se të largoheni nga vendi, është e detyrueshme të shuani prushin nga zjarri”, thotë QMK.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky