Agjencia Zhurnal.mk.

QMK: Shpërthejnë dy zjarre në hapësira të hapura

Shkup, 15 maj – Dy zjarre në ambiente të hapura janë regjistruar në 24 orët e fundit pavarësisht reshjeve të shiut, njoftoi sot Qendra për Menaxhimin e Krizave (QMK).

Njëra ishte në territorin e komunës së Tetovës, ndërsa tjetra në komunën e Shuto Orizares.

Sipas QMK-së, zjarrfikësit e Njësitit Territorial të Zjarrfikësve – Tetovë, nga ora 11.20 deri në ora 12.10, me dy zjarrfikës dhe një automjet zjarrfikës, kanë intervenuar në një deponi të egër të djegur në fshatin Falishë.

Mbrëmë nga ora 18:15 deri në ora 20:00, zjarrfikësit e Shkupit kanë shuar mbeturinat e djegura në një sipërfaqe prej 10 metrash katrorë, përgjatë rrugës për në Orizare të Epërme, me një automjet zjarrfikës dhe tre zjarrfikës.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky