Agjencia Zhurnal.mk.

Rama mbërrin në Dubai, pritet Presidenti i EBA dhe Antonio Guterres

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Emiratet e Bashkuara Arabe, për të marrë pjesë në punimet e samitit botëror të Veprimit te Klimës Cop 28.

Kreu i ekzekutivit është pritur nga Presidenti i EBA Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan dhe Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres.

Dubai – Pritja nga Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan, President i EBA dhe Antonio Guterres, Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së në Samitin e Ndryshimeve Klimatike”, shkruan Rama në postimin në rrjetin social Facebook, teksa ndan dhe pamje nga pritja dhe liderët e pranishëm në samit.

Related posts

​Ndikimi rus në Ballkan, Loshaj: Qëllimi kryesor ngadalësimi i procesit të integrimit në BE

Xh M

Ish-ministri Fatmir Mediu kërkon riekspertim për dëmin ekonomik

Xh M

Mbajti peng fëmijët dhe terrorizoi lagjen me armë, flasin fqinjët: Pinte drogë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky