Agjencia Zhurnal.mk.

Real Madridi tashmë është përcaktuar se kush do të jetë transferimi i parë për këtë verë

Është vetëm muaji mars, por Real Madridi duket se ka vendosur tashmë për transferimin e parë të verës. Sipas Diario AS, Los Blancos kanë zgjedhur të rikontraktojnë Miguel Gutierrez.

I dalë nga akademia Castilla, lojtari aktualisht ndodhet në Girona, pasi u largua nga kryeqyteti për te katalanasit në vitin 2022 për një tarifë modeste prej katër milionë eurosh.

Në vetëm dy vite, ai është vendosur si një mbrojtës i majtë fillestar, duke i bindur bardhezinjtë që ta rikthejnë në “Santiago Bernabeu”.

Bordi i Madridit po planifikon të largojë Ferland Mendyn, i cili po hyn në vitin e fundit të kontratës së tij në qershor.

Por, çfarë ndodh me Alphonso Davies, mund të pyesni veten? Epo, mbrojtësi i majtë kanadez me të vërtetë është lidhur shumë me një lëvizje në Spanjë kohët e fundit.

Megjithatë, një konkurrencë e ashpër dhe një çmim i lartë prej rreth 70 milionë euro i bëjnë gjërat shumë më të komplikuara.

Nëse Los Blancos humbasin Davies, ata kanë Gutierrez si një alternativë solide. Veç kësaj, 22-vjeçari do të na kushtonte pothuajse dhjetë herë më pak. 

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky