Agjencia Zhurnal.mk.

Rezultatet me 65% të votave të numëruara: Siljanovska në epërsi me mbi 100 mijë vota ndaj Pendarovskit

Shkup, 24 prill – Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) ka nisur të nxjerr rezultatet e para jo-zyrtare për zgjedhjet presidenciale në rrethin e parë.

Sipas KSHZ-së, me 65% të votave të numëruara deri tani në nivel shtetëror, këto janë rezultatet e kandidatëve për president.

1. Stevo Pendarovski – 110.108 | 18,93%
2. Gordana Siljanovska-Davkova – 224.044 | 38,51%
3. Stevçe Jakimovski – 5.341 | 0,92%
4. Bujar Osmani – 87.321 | 15,01%
5. Biljana Vankovska – 26.399 | 4,54%
6. Arben Taravari – 63.524 | 10,92%
7. Maksim Dimitrievski – 48.095 | 8,27%.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky