Agjencia Zhurnal.mk.

“Rilind” Jaguar XJS, super vetura që do të kushtojë 225 mijë funte – TWR thotë se vetëm 88 sosh do të prodhohen

Legjenda e garave të Rebord, TWR ka zbuluar sot veturën e saj të shekullit të 21-të, dhe me siguri do të tërheqë vëmendjen e entuziastëve me xhepa të thellë dhe një shije për Jaguarët klasikë.

V12 Super-GT Supercat do të ndërtohet nga themelet e Jaguar XJS ikonë dhe do të sjellë trashëgiminë e viteve të 80 dhe 90-ta, që dominojnë ekipin Tom Walkinshaw Racing te automjetet me performancë të lartë.

Zbulimi vjen përpara nisjes së verës, me librat e porosive tani të hapura, por blerësit do të kenë nevojë për xhepa të thellë: vetura e kufizuar në prodhim në vetëm 88 sosh do të fillojë me një çmim prej 225 mijë funte.

TWR po ringjallet nga Fergus Walkinshaw (djali i themeluesit me emër Tom Walkinshaw) dhe John Kane si prodhues i automobilave me performancë të lartë me porosi.

TWR Supercat është një veturë me 600 kuaj-fuqi V12 GT, i ndërtuar nga platforma legjendare XJS.

Ndërruesi manual me gjashtë shpejtësi, materialet që e bëjnë më të lehtë, i ofrojnë ngasësit një përvojë të veçantë.

Historia e TWR me XJS shkon prapa në fitoret nga pista e famshme e Spanjës deri në Bathurst të Australisë, dhe së bashku të dy kanë triumfuar në disa nga mjediset më rraskapitëse në botë.

Related posts

Katër adoleshentë australianë vodhën një Maserati Grecale dhe një Porsche Macan – por gëzimi i tyre ishte jetëshkurtër

D V

Mbushës i ri për veturat elektrike: Shpejtësia dhe performanca e lartë!

D V

SHBA vendosi tarifa brutale ndaj Kinës – kjo është goditja më e fuqishme ndaj veturave elektrike

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky