Agjencia Zhurnal.mk.

Rita Ora duket e mrekullueshme në të kuqe, ndërsa interpreton në programin festiv kolonën e famshme zanore të “Mary Poppins”

Në një natë mbushur me yje dhe mrekulli, këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka qenë ndër artistet e ftuara për të nderuar një figurë legjendare të televizionit amerikan.

Rita Ora mbërtheu vëmendjen e të gjithëve me performancën e saj të jashtëzakonshme në eventin “Dick Van Dyke: 98 Years of Magic”, i organizuar për të festuar ditëlindjen e 98-të të ikonës së kinematografisë dhe televizionit, Dick Van Dyke.

33-vjeçarja, e njohur për zërin e saj të fuqishëm dhe praninë skenike, ka zgjedhur të interpretonte këngën e famshme “Supercalifragilisticexpialidocious” nga filmi i vitit 1964 “Mary Poppins”, një këngë që Van Dyke e kompozoi për filmin që ka hyrë ndër klasikët e paharruar.

Foto: Rita Ora/Instagram

Me këtë zgjedhje, ajo jo vetëm që nderoi aktorin e madh, por gjithashtu ngjalli ndjenja nostalgjike dhe admirim në mesin e të pranishmëve.

Performanca e Ritës është dokumentuar dhe ndarë me fansat në profilin e saj në Instagram, ku ajo postoi disa fotografi dhe video nga paraqitja e saj.

Rita dukej e mahnitshme, e veshur me një kostum të kuq festive që përshtatej me atmosferën e ngrohtë të festës, duke dërguar një mesazh gëzimi dhe festiviteti.

Gjithashtu, prezencë e saj në këtë event ka konfirmuar edhe njëherë aftësinë e saj për të rrëmbyer audiencën dhe për të qenë në qendër të vëmendjes, jo vetëm për talentin e saj muzikor, por edhe për shkak të stilit dhe elegancës që ajo përçon.

Foto: Rita Ora/Instagram

Performanca e saj ishte jo vetëm një tribut për Van Dyke, por edhe një moment festiv që shtoi atmosferën magjike të këtij eventi të veçantë. 

Foto: Rita Ora/Instagram
Foto: Rita Ora/Instagram
Foto: Rita Ora/Instagram
Foto: Rita Ora/Instagram

Related posts

“A ke merak për bashkëshortin jashtë”, përgjigja epike e Françeskës bën banorët të ‘shpërthejnë’ në të qeshura

D V

Robert Berisha uron vajzën për ditëlindje: Sot nëntë vjet më zbukurove jetën

D V

Festivali i Filmit në Kanë: Lea Seydoux, Heidi Klum, Eva Green, Greta Gerwig dhe Meryl Streep shkëlqejnë gjatë prezantimit të filmit “Second Act”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky