Agjencia Zhurnal.mk.

Rita Ora mahnit me dukjen – shfaqet tërësisht e zhveshur në Met Gala 2024

Rita Ora nuk ka munguar as në edicionin e radhës të ngjarjes më të madhe të modës, Met Gala.

Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare ka marrë pjesë për të 10-tën herë në këtë event prestigjioz.

Ajo edhe këtë herë mori vëmendjen e të gjithëve, duke iu përshtatur temës së përzgjedhur për këtë vit.

Rita Ora në Met Gala 2024

Bukuroshja nga Kosova zgjodhi një fustan të guximshëm shumëngjyrësh, i cili ia vë në pah linjat e bujshme trupore – marrë parasysh edhe përshtatjen e temës.

Me model flokësh të veçantë e grim të thjeshtë, 33-vjeçarja edhe një herë ka mahnitur.

Rita Ora në Met Gala 2024

Në një shkrim të gjatë në Instagram, ajo flet për fustanin dhe për përzgjedhjen që ka bërë duke falënderuar ekipin e saj.

Postimi i plotë i Orës:

“Paraqitja ime e dhjetë në Met! Faleminderit revista Vogue. Tema e këtij viti: Bukuroshet e Fjetura: Rizgjimi i Modës.

Ky fustan përmbledh në mënyrën më delikate dhe më të fuqishme një sixhade të vërtetë artizanale njerëzore që përfshin një periudhë prej dy mijëvjeçarësh nga Egjipti në Romë.

Ai përbëhet nga rruaza qelqi antike të një lloji nga e gjithë bota, duke nxjerrë në pah një nga objektet e punuara më të lashta të njerëzimit dhe të kombinuara së bashku me rruaza qelqi antike të punuar me dorë nga Murano, duke filluar nga vitet 40 deri në vitet 70.

Është ndërtuar sikur të gjitha rruazat vertikale të jenë thurur së bashku për të bërë një lojë të ndërlikuar të modelit midis ngjyrës dhe strukturës.

Vertikaliteti i fustanit zgjat siluetën, dhe tensioni i lehtë rreth belit nxjerr më tej kthesat e trupit. E gjitha varet nga një strukturë e bukur metalike e punuar me dorë, e cila zbukuron qafën pothuajse si një xhevahir dhe e përcakton atë në një mënyrë shumë grafike. Faleminderit ekipi i ëndrrave”.

Rita Ora në Met Gala 2024

Related posts

“A ke merak për bashkëshortin jashtë”, përgjigja epike e Françeskës bën banorët të ‘shpërthejnë’ në të qeshura

D V

Robert Berisha uron vajzën për ditëlindje: Sot nëntë vjet më zbukurove jetën

D V

Festivali i Filmit në Kanë: Lea Seydoux, Heidi Klum, Eva Green, Greta Gerwig dhe Meryl Streep shkëlqejnë gjatë prezantimit të filmit “Second Act”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky