Agjencia Zhurnal.mk.

Rohde: Gjermania vazhdon të mbështesë Kosovën në rrugën e saj drejt BE-së

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka thënë se shpreson që Kosova do të anëtarësohet në Bashkimin Evropian.

Ai ka uruar të gjithë kosovarët për Ditën e Evropës.

“Gjermania vazhdon të mbështesë Kosovën në rrugën e saj drejt BE-së”.

“Pa vendet e Ballkanit Perëndimor, projekti evropian nuk është i plotë”, ka thënë Rohde.

Related posts

Kurti: Kosova udhëheq me rritjen e saj ekonomike në Ballkan, model i suksesit dhe transformimit

D V

Picula: Serbia dëshiron ta kompensojë humbjen e Kosovës duke rritur ndikimin e saj në vendet fqinje

D V

Kurti: Opozita duhet të bëhet gati për zgjedhje, përndryshe nëse ata janë rehat shkon mandati

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky