Agjencia Zhurnal.mk.

Roy Keane e godet rëndë Haalandin pas ndeshjes me Arsenalin: Si një lojtar i ligës së dytë

Roy Keane kritikoi paraqitjen e Erling Haaland për Manchester Cityn kundër Arsenalit, duke e krahasuar atë me atë të një ‘Lojtari të Ligës 2’.

Pavarësisht nga mundësia e Cityt për të kaluar Arsenalin në renditjen e Ligës Premier në stadiumin Etihad, skuadra e Pep Guardiolës nuk arriti të siguronte një fitore, duke rezultuar në një barazim pa gola dhe një pengesë në garën për titull.

Haaland u përball me mundësi të kufizuara për të shënuar kundër Arsenalit, pasi Man City e kishte të vështirë të krijonte raste të qarta.

Megjithatë, Keane nuk ishte veçanërisht i impresionuar me një aspekt tjetër të lojës së Haaland gjatë ndeshjes së së dielës.

“Niveli i lojës së tij të përgjithshme Haaland është kaq i dobët, jo vetëm ndaj Arsenalit. Ai po hedh gjëra jashtë, goditje me kokë apo çfarëdo që mund të jetë”, tha Keane për Sky Sports .

“Ai duhet ta përmirësojë këtë. Ai është pothuajse si një lojtar i Ligës së Dytë, kjo është mënyra se si unë e shikoj atë. Loja e tij e përgjithshme duhet të përmirësohet”.

“Kjo do të ndodhë gjatë viteve të ardhshme. Sulmues i shkëlqyer, por ai duhet të dëshmojë lojën e tij të përgjithshme”, deklaroi legjenda e Manchester United.

Haaland ka shënuar 29 gola në 34 ndeshje për City këtë sezon në të gjitha garat. 

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky