Agjencia Zhurnal.mk.

Sasho Klekovski: Dallimi mes Siljanovskës dhe Pendarovskit do të jetë 2 me 1

Shkup, 24 prill – Zgjedhjet do të jen në raport 2:1 në favor të kandidatit të VMRO-së Sasho Klekovski nga VMRO-DPMNE-ja para pak çasteve deklaroi për Alsat se në bazë të të dhënave të shtabit zgjedhor të kësaj partie, kandidatja e VMRO-DPMNE-së Gordana Siljanovska Davkova udhëheq kundrejt kundërkandidatit Stevo Pendarovski, në raport 2:1.

“Qytetarët e Maqedonisë dëshirojnë që presidenti të zgjedhjet nga qytetarët dhe të ketë legjitimitet. Karakteristikë tjetër që vërehet edhe nga jehona e votuesve është se ndryshimi po vjen. Kandidatja e VMRO-së Gordana Siljanovska ka grumbulluar afro 44 për qind që i bie të jetë në raport 2;1 ndaj kundër-kandidatit Stevo Pendarovski”, tha Klekovski, derisa sa u përket kandidatëve shqiptarë tha se Taravari dhe Osmani janë shumë afër njëri tjetrit sa i përket numrit të votave. 

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky