Agjencia Zhurnal.mk.

Seancë parlamentare kushtuar pyetje të deputetëve

Shkup, 1 dhjetor – Kuvendi sot është duheta ta mbajë seancën e 133-të, në të cilën do të parashtrohen pyetjet e deputetëve.

Seanca e këtillë plenare zakonisht mbahet çdo të enjte të fundit të muajit, por këtë muaj do të mbahet të premten për shkak të mbajtjes së takimit të 30-të ministror të OSBE-së në Shkup.

Премиерот Димитар Ковачевски од собраниската седница за пратенички прашања го поздрави постигнатиот договор меѓу Синдикатот за образование, наука и култура (СОНК) и министерствата за образова

Kjo është seanca e parafundit për pyetjet parlamentare dhe e fundit për vitin 2023 është planifikuar të mbahet më 28 dhjetor.

Konform praktikës, pyetjet e para kryeministrit dhe ministrave ia bëjnë deputetët e opozitës.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky