Agjencia Zhurnal.mk.

Serbia po tenton të ndërhyjë në zgjedhjet në veri, Vela publikon dokumentin e qeverisë serbe

Blerim Vela, shef i kabinetit të presidentes së Kosovës, ka publikuar një dokument sipas të cilit Qeveria e Serbisë propagandon për zgjedhjet lokale në veri të Kosovës.

Vela në një postim në Twitter ka shkruar se kjo është dëshmi e përpjekës së Serbisë për të ndërhyrë në zgjedhjet lokale në veri të Kosovës.

“Kjo është një dëshmi prima facie e përpjekjes së Serbisë për të ndërhyrë në zgjedhjet lokale në veri të Kosovës. Një ndërhyrje e tillë e huaj në zgjedhje synon të prishë të gjithë procesin zgjedhor dhe të frikësojë serbët vendas që të mos ushtrojnë të drejtën e tyre demokratike për të zgjedhur përfaqësuesit e tyre”, ka shkruar Vela.

Dokumenti i publikuar nga Vela, paraqet se serbët e Kosovës po rrezikohen dhe iu nevojitet mbrojtje.

Zgjedhjet në katër komunat veriore pritet të mbahen të dielën e 23 prillit 2023.

Related posts

Kurti: Kosova udhëheq me rritjen e saj ekonomike në Ballkan, model i suksesit dhe transformimit

D V

Picula: Serbia dëshiron ta kompensojë humbjen e Kosovës duke rritur ndikimin e saj në vendet fqinje

D V

Kurti: Opozita duhet të bëhet gati për zgjedhje, përndryshe nëse ata janë rehat shkon mandati

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky