Agjencia Zhurnal.mk.

Shitet në ankand Range Rover 2004 i cili besohej se dikur i përkiste Mbretëreshës Elizabeth II

Një Range Rover Vogue i gjelbër i vitit 2004, i cili besohet se dikur ishte në pronësi të Mbretëreshës së ndjerë Elizabeth II, është shitur kohët e fundit në një ankand në Mbretërinë e Bashkuar për 62,810 dollarë AU.

Vetura e veçantë, i cili ka një targë Land Rover Special Vehicles të vendosur, ka një histori interesante modifikimesh dhe ndryshimesh që tregojnë një mundësi se ajo është përdorur të paktën një herë nga Mbretëresha Elizabeth II.

Megjithatë, me modifikimet e tij të veçanta, ekziston mundësia që mund të ketë qenë gjithashtu një mjet mbështetës sigurie për Familjen Mbretërore në vend që t’i kushtohej përdorimit personal të Mbretëreshës, raporton Drive, përcjell Telegrafi.

Provat se Range Rover në fjalë është përdorur nga Mbretëresha, përshkruhen si rrethanore dhe nuk janë konfirmuar apo mohuar nga Familja Mbretërore.

Agjencia e Licencimit të Drejtuesve dhe Veturave (DVLA) në Mbretërinë e Bashkuar, e cila mban një bazë të dhënash të të dhënave të regjistrimit të shoferëve dhe veturave, gjithashtu refuzoi të zbulojë detajet e pronarit të mëparshëm.

Related posts

Katër adoleshentë australianë vodhën një Maserati Grecale dhe një Porsche Macan – por gëzimi i tyre ishte jetëshkurtër

D V

Mbushës i ri për veturat elektrike: Shpejtësia dhe performanca e lartë!

D V

SHBA vendosi tarifa brutale ndaj Kinës – kjo është goditja më e fuqishme ndaj veturave elektrike

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky