Agjencia Zhurnal.mk.

Shkupi ndër 10 vendet më të ndotura në botë

Shkup, 24 dhjetor – Në listën “Iqair”, sot në mëngjes Shkupi është qyteti i 9-të më i ndotur në botë.

Sipas të dhënave nga stacionet matëse të Ministrisë së Mjedisit, Shkupi dhe Strumicë kanë ajër shumë të ndotur, ndërsa ajri në Veles dhe Kavadar është mesatarisht i ndotur.

Të gjitha qytetet e tjera janë më të ulëta, pra kanë ndotje të ulët ose shumë të ulët.

Në botë qytetet e Indisë dhe Pakistanit janë në krye, pra janë më të ndoturit.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky