Agjencia Zhurnal.mk.

Skuadra kosovare aranzhon ndeshje miqësore me Schalken

FC Llapi do të përballet në një ndeshje miqësore me skuadrën e madhe gjermane Schalke.

Llapi ishte planifikuar që të marrë pjesë në një turne në Gjermani që do të zhvillohej në mes të muajit dhjetor, por turneu është shtyrë për në mars të vitit të ardhshëm.

Në këtë turne Llapi ishte paraparë që të luante me Schalken qw momentalisht garon në Bundesliga 2 dhe skuadrën tjetër gjermane SSVg Velbert, e cila garon në Oberliga të Gjermanisë.

Lajmi konfirmohet për Shqip.com nga trajneri i Llapit, Tahir Batatina.

“Si fillim ishte paraparë që të marrim pjesë në një turne në Gjermani në muajin dhjetor, mirëpo turneu do të organizohet në mars të vitit të ardhshëm kur është pauza e skuadrave për shkak të ndeshjeve të Kombëtareve. Në mars do të përballemi me Schalken dhe skuadrën SSVg Velbert”, ka thënë Tahir Batatina.

Skuadra nga Podujeva në vitet e fundit ka qenë një ndër skuadrat më të organizuara në futbollin e Kosovës.

Në dy vite me radhë e ka fituar Kupën e Kosovës me ç’rast ka marrë pjesë më pas edhe në garat evropiane.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky