Agjencia Zhurnal.mk.

Syla: Prokuroria nuk më ka kontaktuar ende për sulmin ndaj meje

Gazetari Valon Syla, ka thënë se ende nuk është kontaktuar nga Prokuroria mbi procesin rreth rastit të tij ku u sulmua nga tre persona të dyshuar javën e kaluar.

Syla përmes një reagimi në Facebook ka thënë se është i habitur me një gjë të tillë.

“Nuk i di saktësisht këto procedurat penale por diçka po me habit shumë në rastin e sulmit tim. Prokuroria/prokurori, as ai kujdestar e as ai që është caktu më vone, nuk më kanë kontaktu ende zyrtarisht. Prokuroria nuk me ka dhënë asnjë dokument rreth rastit tim, bile ende zyrtarisht nuk më kanë tregu kush është prokuror i rastit”, ka shkruar ai.

Ai madje ka thënë se nuk është njoftuar as nëse është mbajtur seancë për caktimin e paraburgimit të personave që e kanë sulmuar.

“Prokuroria/gjykata, trupi gjykues i procedurës paraprake, nuk me kane njoftu qe është mbajte seance për caktimin e paraburgimit të personave të dyshuar. Nga mediat jam informuar dhe kisha pas qejf me qene prezent unë ose avokati im. Ende nuk jam njoftu zyrtarisht për caktimin e paraburgimit, pra nuk e kam aktvendimin”, ka shtuar ai.

Syla ka thënë se ngjashëm kishte ndodhur me të edhe në rastin e kaluar.

“Unë besoj në drejtësi, por nuk po me doket në rregull kështu. Njëjtë ma kanë bo edhe ne rastin e parë, kur sulmuesi u dënua vetëm 4000 euro dhe pak ditë paraburgim”, ka thënë ai në fund. 

Nuk i di saktësisht keto procedurat penale por dicka po me habit shume ne rastin e sulmit tim.Prokuroria/prokurori, as…

Posted by Valon A. Syla on Sunday, April 16, 2023

Related posts

Kurti: Kosova udhëheq me rritjen e saj ekonomike në Ballkan, model i suksesit dhe transformimit

D V

Picula: Serbia dëshiron ta kompensojë humbjen e Kosovës duke rritur ndikimin e saj në vendet fqinje

D V

Kurti: Opozita duhet të bëhet gati për zgjedhje, përndryshe nëse ata janë rehat shkon mandati

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky