Agjencia Zhurnal.mk.

Tahiri: Tokat i shkuan Manastirit, po Kurti ku do të shkoj?

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun Kosovë-Serbi, Edita Tahiri ka komentuar vendimin e Qeverisë lidhur me pronat e Manastirit të Deçanit.

Përmes një postimi në Facebook, Tahiri ka ironizuar duke pyetur se ku do të shkojë Kurti, pasi tokat iu dhanë Manastirit.

“Tokat i shkuan Manastirit po Kurti ku do te shkoj…”, ka shkruar Tahiri.

Vendimi për pronat e Manastirit të Deçanit është marrë në mbledhjen e ekzekutivit të mbajtur të mërkurën.

Kryeministri Albin Kurti para kabinetit qeveritar tha se këtë vendim e ka marrë për ta hequr si kusht për pranimin e Kosovës në Këshill të Evropës.

“Qeverisë i është bërë e qartë nga Komiteti i Asamblesë Parlamentare që ne duhet të zgjedhim ndërmjet dy opsioneve…. të zbatojmë vendimin e Gjykatës Kushtetuese e të na mundësohet ecja tutje ose heqja e çështjes së Kosovës nga agjenda e anëtarësimit”, tha ai.

tokat i shkuan Manastirit po Kurti ku do te shkoj…

Posted by Edita Tahiri on Wednesday, March 13, 2024

Related posts

Kurti: Kosova udhëheq me rritjen e saj ekonomike në Ballkan, model i suksesit dhe transformimit

D V

Picula: Serbia dëshiron ta kompensojë humbjen e Kosovës duke rritur ndikimin e saj në vendet fqinje

D V

Kurti: Opozita duhet të bëhet gati për zgjedhje, përndryshe nëse ata janë rehat shkon mandati

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky