Agjencia Zhurnal.mk.

Takim Balla – Ahmeti: Shqiptarët nuk kanë qenë asnjëherë më mirë dhe më të përfaqësuar sesa sot

Tiranë, 9 janar – Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, i cili po qëndron në Tiranë, ka realizuar takim me ministrin shqiptar të Punëve të Brendshme, Taulant Balla, me të cilin kanë biseduar për ngjarjet në Shqipëri, Maqedoni të Veriut dhe Kosovë duke vlerësuar gjatë kësaj se “shqiptarët në rajon nuk kanë qenë asnjëherë më mirë dhe më të përfaqësuar sesa sot”.

Për takimin në një publikim në Fejsbuk, Balla thekson se “gjithmonë është një nder dhe kënaqësi të bisedosh me udhëheqësin e BDI-së Ali Ahmeti”.

“Gjithmonë një nder dhe kënaqësi të bisedosh me udhëheqësin e BDI Ali Ahmeti Shqiptarët në rajon nuk kanë qenë asnjëherë më mirë dhe më të përfaqësuar sesa sot

Sipas mediave në rrjetet sociale për takimin publikim ka edhe Ahmeti. 

“Shqiptarët në rajon nuk kanë qenë asnjëherë më mirë dhe ne duhet që bashkarisht të punojmë dhe të sigurohemi që Tirana, Prishtina dhe Shkupi të ecin me hapa të shpejtë dhe të sigurt drejt Bashkimit Evropian”, shkroi Ahmeti.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky