Agjencia Zhurnal.mk.

Taravari pas votimit: Pres që ky proces të jetë fer dhe demokratik

Shkup, 24 prill – Kandidati i VLEN-it për president në Maqedoni të Veriut, Arben Taravar, ka votuar në zgjedhjet presidenciale.

Taravar, mes tjerash ka thënë se pret që ky proces të jetë fer dhe demokratik.

“E bëmë detyrën obligimin si qytetar të këtij vendi. Porosia ime për gjithë qytetarët është që këto zgjedhje të kalojnë fer të jenë demokratike dhe në fund sot është dita kur sovrani vendos se kush duhet të fitojë zgjedhjet”, u shpreh Taravari.

close

volume_off

“Shpresoj se 8 maji do të jetë ditë edhe më e rëndësishme se sot 24 prilli, kur mbahen zgjedhjet parlamentare dhe uroj që të shkojë dhe shpresoj të shkojnë me atmosferë fer dhe demokratike”.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky