Agjencia Zhurnal.mk.

Tasevski në takim me Hoxhën: Policia e Kosovës dhe e Maqedonisë së Veriut bashkë në luftën kundër krimit ndërkufitar

Shkup, 28 shkurt – MPB Maqedoni informon se sot Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Republikës së Kosovës Gazmend Hoxha, i shoqëruar nga një delegacion përkatës i Policisë së Kosovës, ka qëndruar për vizitë në MPB.

Siç thuhet në njoftim, gjatë vizitës Hoxha ka zhvilluar takim me zëvendësministrin e Punëve të Brendshme Nazim Bushi, pas së cilës u zhvillua takim dypalësh me drejtorin e Byrosë për Siguri Publike në Ministrinë e Punëve të Brendshme të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Sasho Tasevski.

“Në takim u bisedua për bashkëpunimin e shkëlqyer të ndërsjellë, i cili është realizuar në vazhdimësi gjatë viteve të fundit, me angazhime për vazhdimin e tij në një nivel edhe më të lartë në të ardhmen, i cili do të kontribuojë në forcimin e sigurisë dhe sigurisë së qytetarëve të të dy vendeve, si dhe prosperitet ekonomik”.

“Temat kryesore të takimit ishin bashkëpunimi policor në luftën kundër krimit ndërkufitar dhe krimit të organizuar, hetimet e përbashkëta, bashkëpunimi ndërkufitar dhe bashkëpunimi në fushën e trajnimeve të përbashkëta, që synojnë përmirësimin e kapaciteteve policore të të dy vendeve. Gjithashtu u theksua roli i përbashkët i policisë së të dy vendeve në bashkëpunimin ndërkombëtar”, thuhet në njoftim.

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Republikës së Kosovës gjatë vizitës njëditore ka vizituar edhe Qendrën e Trajnimeve në Idrizovë.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky