Agjencia Zhurnal.mk.

Taylor Swift kishte refuzuar ofertën për të performuar në kurorëzimin e Mbretit Charles III

Eksperti mbretëror Omid Scobie pohon në librin e tij të ri, “Endgame”, se ylli i popit, Taylor Swift, refuzoi një ofertë për të performuar në kurorëzimin e Mbretit Charles III në fillim të këtij viti.

Edhe pse Scobie nuk elaboroi vendimin e 12-herë fitueses së “Grammy”, ajo pati një koncert të “Eras Tour” në Nashville më 6 maj, në të njëjtën datë me kurorëzimin.

Por Swift nuk ishte i vetmi emër i madh që thuhet se hodhi poshtë ofertën, duke e bërë atë një “sfidë” për zyrtarët mbretërorë që të organizonin ngjarjen, sipas US Weekly.

Foto: Getty Images

Adele, Elton John, Robbie Williams, Harry Styles dhe Spice Girls ishin ndër artistët që thuhet se refuzuan ftesat për të organizuar një shfaqje për mbretin dhe familjen e tij, sipas Rolling Stone.

Ndërsa shumica e muzikantëve nuk pranuan të shpjegonin vendimin e tyre për të hequr dorë nga ceremonia, një përfaqësues i John konfirmoi për revistën se këngëtari i “Rocket Man” kishte një angazhim paraprak atë ditë.

Megjithatë, në atë kohë, ekspertët sugjeruan se shumica e artistëve nuk donin ta lidhnin emrin e tyre me monarkinë pas skandaleve të saj.

Foto: Getty Images

“Familja mbretërore është përballur me një sërë katastrofash në PR kohët e fundit dhe kushdo që performon në shfaqje do të duhet të mendojë nëse do të kishte një reagim nga shfaqja në mesin e fansave të tyre”, tha Simon Jones, një publicist për Little Mix, Niall Horan dhe Louis Tomlinson.

Megjithatë, Katy Perry, Lionel Richie dhe Andrea Bocelli përfundimisht ranë dakord të performonin në ceremoninë e madhe së bashku me Nicole Scherzinger dhe grupin britanik të popit “Take That”.

Pavarësisht vështirësisë fillestare, festimi shkoi pa probleme, me familjen mbretërore që dukej e lumtur gjatë shfaqjeve. 

Related posts

“A ke merak për bashkëshortin jashtë”, përgjigja epike e Françeskës bën banorët të ‘shpërthejnë’ në të qeshura

D V

Robert Berisha uron vajzën për ditëlindje: Sot nëntë vjet më zbukurove jetën

D V

Festivali i Filmit në Kanë: Lea Seydoux, Heidi Klum, Eva Green, Greta Gerwig dhe Meryl Streep shkëlqejnë gjatë prezantimit të filmit “Second Act”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky