Agjencia Zhurnal.mk.

Taylor Swift shpallet artistja më e dëgjuar e vitit në Spotify me mbi 26 miliardë transmetime

Pas ribotimit të albumit të saj “1989” dhe përfundimit të saj “Eras Tour” për vitin, Spotify njoftoi më 29 nëntor se Taylor Swift ishte “Artistja më e mirë e vitit 2023”.

Me 26.1 miliardë transmetime, Swift ishte artistja më e transmetuar në platformën e transmetimit në vitin 2023. Pas Swift ishin Bad Bunny, The Weeknd, Drake dhe Peso Pluma.

Swift ishte e dyta pas Bad Bunny për dy vitet e fundit, i cili mbajti një seri tre-vjeçare nga 2020 deri në 2022. Artistët e mëparshëm më të transmetuar në dekadën e kaluar përfshijnë gjithashtu Drake, Post Malone, Ed Sheeran, Macklemore & Ryan Lewis dhe Rihanna.

Foto: Getty Images

Swift ka reaguar ndaj lajmit të madh në rrjetet sociale e mahnitur, duke shkruar: “Kjo është joreale??”.

“Unë thjesht doja t’i them kujtdo që dëgjoi muzikën time këtë vit, kudo në botë, faleminderit. Të emërohesh Top Artisti Global i Spotify në 2023 është me të vërtetë dhurata më e mirë e ditëlindjes/festave që mund të më kishit bërë”, shkroi Swift, e cila feston ditëlindje më 13 dhjetor.

Foto: Getty Images

Ndërkohë, si një falënderim për fansat për këtë arritje, Swift i befasoi duke publikuar këngën “You’re Losing Me (From The Vault)”. 

Related posts

“A ke merak për bashkëshortin jashtë”, përgjigja epike e Françeskës bën banorët të ‘shpërthejnë’ në të qeshura

D V

Robert Berisha uron vajzën për ditëlindje: Sot nëntë vjet më zbukurove jetën

D V

Festivali i Filmit në Kanë: Lea Seydoux, Heidi Klum, Eva Green, Greta Gerwig dhe Meryl Streep shkëlqejnë gjatë prezantimit të filmit “Second Act”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky