Agjencia Zhurnal.mk.

Ten Hag flet pas debaklit nga Crystal Palace: Unë jam trajneri i duhur për të ndryshuar gjërat

Manchester United ka pësuar debakël në udhëtim te Crystal Palace pasi janë mposhtur me rezultat të thellë 4-0.

Djajtë e Kuq tani rrezikojnë të mbesin jashtë garave evropiane, pasi kanë një orar të tmerrshëm në tre xhirot e fundit.

United do të luaj ndaj Arsenalit, Newcastle United dhe Brightonit, ku shihet shumë e vështirë fitorja.

Përkundër debaklit të pësuar në Londër, Erik Ten Hag vazhdon të thotë se ai është trajneri i duhur për ta nxjerrë Manchester Unitedin nga kjo situatë.

“Unë jam trajneri i duhur për t’i ndryshuar gjërat. Nëse gjithë lojtarët janë në dispozicion atëherë ne kemi një skuadër të mirë”, deklaroi Ten Hag.

“Por nëse mungon e gjithë prapavija atëherë ne jemi në probleme të mëdha”, deklaroi trajneri holandez.

Man Utd aktualisht ndodhet në pozitën e tetë në tabelë me 54 pikë, sa ka edhe Chelsea në pozitën e shtatë që i dërgon në Ligën e Evropës.

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky