Agjencia Zhurnal.mk.

Tirana dhe Vllaznia përballen sot për trofeun e Superkupës së Shqipërisë

Superkupa e Shqipërisë është një ndeshje e cila luhet mes fituesit të Superligës së Shqipërisë dhe atij të Kupës së Shqipërisë.

Sonte me fillim nga ora 19:00 stadiumi “Air Albania” do të jetë nikoqir i përballjes mes Tiranës dhe skuadrës së Vllaznisë.

Tirana është kampione aktuale e Superligës së Shqipërisë, ndërsa Vllaznisë iu desh ta mposht Laçin 2:1 në finale të Kupës së Shqipërisë për të arritur në finalen e Superkupës.

Të dy këto skuadra u përballën për herë të fundit në muajin nëntor të këtij viti në kuadër të kampionatit shqiptar, ku ndeshja përfundoi pa fitues me rezultat të barabartë 0:0.

Deri tani, janë zhvilluar plot 28 finale të Superkupës së Shqipërisë, ku skuadra më e suksesshme është Tirana duke e fituar trofeun në fjalë në 11 raste.

Kampioni aktual i Superkupës së Shqipërisë është Teuta, e cila në finalen e 28 gushtit të vitit 2021 e mposhti 3:0 Teutën.

19:00 Tirana – Vllaznia (Stadiumi Air Albania)

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky