Agjencia Zhurnal.mk.

Tirana shpall Ali Ahmetin Qytetar nderi

Shkup, 30 prill – Gjatë seancës së ditës së sotme Këshilli i Bashkisë së Tiranës ka shpallur Qytetar nderi, kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti.

Me propozim të kryebashkiakut Erion Veliaj, Këshilli i Bashkisë së Tiranës në unanimitet, sot ka vendosur t’i akordojë titullin “Qytetar Nderi” politikanit shqiptar Ali Ahmeti, në shenjë falënderimi për gjithë kontributin e tij në komunitetin shqiptar të Maqedonisë së Veriut.

Ky titull për Ahmetin është mbështetur në mënyrë unanime nga këshilltarët në Këshillin e Bashkisë së Tiranës.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky