Agjencia Zhurnal.mk.

Tre të lënduar në aksidentin në Strumicë, komunikacioni normalizohet pas ndërprerjes prej një ore

Tre persona janë lënduar në një aksident rrugor që ndodhi rreth orës 13:30 në aksin magjistral Strumicë – Novosellë pasi një automjet pasagjerësh ka dalë nga rruga në afërsi të hyrjes në fshatin Sançevë.

Sipas informacioneve të SPB – Strumicë, të lënduarit janë transferuar për mjekim në spitalin e Strumicës, ndërsa ekspertiza në vendin e ngjarjes ka përfunduar para pak çastesh.

Për shkak të aksidentit, komunikacioni në këtë aks rrugor ishte ndërprerë për një orë dhe riorientuar nëpër një rruge dytësore lokale.

Në orën 14.55 komunikacioni është normalizuar në aksin magjistral Strumicë – Novosellë, në aksin nga Strumica drejt fshatit Dabile në afërsi të hyrjes drejt fshatit Sançevë.

Related posts

Nëntë raportime për dhunë në familje, shumica e rasteve ndaj grave

D V

Bastisje në rrethinën e Strumicës, gjendet drogë, arrestohet shpërndarësi

D V

Ndalohet një 45-vjeçar nga Strumica, kapet me lëndë narkotike

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky