Agjencia Zhurnal.mk.

Tri klube evropiane janë të gatshme të ofrojnë 200 milionë euro për yllin e Real Madridit

Sulmuesi i Real Madridit, Vinicius Junior, ka qenë në qendër të titujve të lajmeve gjatë gjithë sezonit, pasi ai vazhdon të udhëheqë sulmin në betejën kundër racizmit.

Mirëpo, javën e kaluar u pa se sa e rëndë ishte ajo për të, pasi shpërtheu në lot gjatë një konference për shtyp. Ka pasur disa sugjerime se persekutimi me të cilin është përballur mund ta detyrojë atë të largohet nga futbolli spanjoll.

Vinicius Jr pohoi se nuk kishte ndërmend të shkonte askund, pasi mendon se kjo do të ishte t’i linte racistët ‘të fitonin’.

Nëse ai do të ishte i hapur për t’u larguar nga Real Madrid, me ardhjen e Kylian Mbappe duke krijuar gjithashtu një pasiguri pozicioni në klub, atëherë ai do të kishte opsione.

Sipas gazetës Sport, Liverpooli, Chelsea ose Paris Saint-Germain janë të gjithë të gatshëm të vendosin 200 milionë euro në tavolinë për Vinicius Jr.

Megjithatë, sido që të ndodhë, braziliani dëshiron të qëndrojë në klubin që do dhe ka një kontratë deri në vitin 2027. Plani është që ajo kontratë të zgjatet deri në vitin 2029 në afat të mesëm, duke përfshirë një rritje tjetër page.

Edhe pse ardhja e Mbappes, i cili mund të preferonte të luante në të majtë, mund të krijonte një përplasje me Vinicius, Real Madridi vështirë se mund të kishte një menaxher më të mirë në vend për t’u marrë me enigmën e pozicionit.

Carlo Ancelotti ka shumë përvojë në gjetjen e një roli për yjet brenda ekipeve ku ata nuk kanë domosdoshmërisht një përshtatje të dukshme, siç ilustrohet nga përdorimi i tij i Angel di Maria në mesfushë kur fitoi Ligën e Kampionëve me Los Blancos në herën e parë si trajner i Real Madridit.

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky