Agjencia Zhurnal.mk.

U akuzua se dërgoi vëllain për të luajtur në vend të tij, ish-lojtari i Barcelonës thyen heshtjen

Ish-qendërmbrojtësi i Barcelonës dhe Villarrealit, Edgar Ie, ka mohuar raportet se vëllai i tij po luante në vend të tij në skuadrën rumune, Dinamo Bukuresht. Historia shpërtheu gjatë fundjavës, ku vëllai i tij binjak, Edelino Ie, pretendohej se po luante në vend të Edgar.

Gjatë fundjavës u shfaqën raporte të shumta të mediave që pretendonin se Dinamo Bukureshti dyshonte për Ie, i cili besonin se mund të fliste anglisht, dhe supozohej se refuzonte t’u tregonte lejen e drejtimit të makinës.

Sipas gazetës Mundo Deportivo, klubi me bazë në Bukuresht e ka mohuar atë si një thashethem të rremë.

Historia fillestare erdhi nga fakti se Dinamo dyshohet se donte licencën e tij për t’i dhënë një makinë të sponsorizuar, ndërsa Edgar Le gjithashtu kishte një rezultat nga operacioni në këmbën e tij, të cilin ata nuk e dinin se do ta kishte bërë.

Vetë Edgar Le e ka mohuar gjithashtu rastin për Jijantes, duke i thënë gazetarit Gerard Romero se ‘lajmi është i rremë. Nuk ekziston’.

“Unë kurrë nuk do ta bëja diçka të tillë”, shpjegoi Ie.

Binjaku i tij Edelino ka pasur një karrierë më pak të shquar, duke u zhvendosur nga akademia e Sporting Lisbonës në Resende dhe së fundi ka luajtur në Poloni.

Ndërkohë Edgar ka luajtur për Lille, Nantes dhe Trabzonspor që kur u largua nga futbolli spanjoll dhe nënshkroi për Dinamon verën e kaluar si lojtar i lirë.

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky