Agjencia Zhurnal.mk.

UEFA “zbuloi” një foto të vjetër: Dy shokët do të kenë një sherr të madh në finalen e Ligës së Kampionëve

Lojtarët e Real Madridit dhe Borussia Dortmundit do të luajnë në finalen e Ligës së Kampionëve në Wembley dhe përballja mes Mbretërve dhe Milionerëve do të jetë një lloj takimi mes dy miqve të mirë në krahët e kundërt.

Sot, profili zyrtar i UEFA-s në Twitter ka publikuar një foto interesante ku shfaqen Antonio Rudiger dhe Niclas Fullkrug të veshur së bashku me fanellën e të rinjve gjermanë të vitit 2011.

13 vjet më vonë, ata do të takohen në finalen e garës më elitare të futbollit për klube, dhe megjithëse fotoja është bërë shumë kohë më parë, shumëkush e njohu menjëherë Rudiger dhe Fullkrug.

Të dy ishin individë të spikatur në rrugën drejt finales së ekipeve të tyre dhe pritet që në finale të bëjnë një luftë të madhe, duke pasur parasysh se do të kenë duele të drejtpërdrejta si mbrojtës dhe sulmues.

Kujtojmë se Real Madridi dhe Borussia Dortmund do të luajnë në finalen e Ligës së Kampionëve të këtij sezoni, ndërsa takimi është caktuar për 1 qershor në Wembley të Londrës. 

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky