Agjencia Zhurnal.mk.

Vdes në moshën 76-vjeçare komediani Richard Lewis

Richard Lewis, një komedian i dashur pjesë e “Curb Your Enthusiasm”, ka ndërruar jetë.

Lewis, 76 vjeç, vdiq në shtëpinë e tij në Los Angeles pasi pati një atak në zemër të martën në mbrëmje, sipas zëdhënësit të tij, Jeff Abraham.

Aktori i famshëm zbuloi në prill se ai kishte jetuar me sëmundjen e Parkinsonit.

Foto: Getty Images

Joyce Lapinsky, gruaja e Lewis, “falënderon të gjithë për gjithë dashurinë, miqësinë dhe mbështetjen dhe kërkon privatësi në këtë moment”, tha Abraham në një deklaratë.

Richard ka luajtur në sezonin e fundit të “Curb Your Enthusiasm” të Larry David në HBO.

Foto: HBO

I njëjti bëri debutimin e tij televiziv me “Diary of a Young Comic”, një film 90-minutash që zuri vendin e “Saturday Night Live” në NBC në 1979, por ai me të vërtetë u bë i njohur me paraqitjet e tij të vazhdueshme gjatë natës së vonë gjatë ‘ vitet 80 dhe 90-ta.

Në vitin 2000, ai u bë një element kryesor në “Curb Your Enthusiasm”, duke luajtur një version të dramatizuar të tij. 

Foto: HBO

Related posts

RAMON

D V

Poezia më e vjetër e dashurisë

D V

VARGJE

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky