Agjencia Zhurnal.mk.

Vetëm një rriskë proshutë në ditë rrit rrezikun nga kanceri

Edhe sasi të vogla të mishit të kuq dhe të përpunuar – të tilla si një rriskë proshutë në ditë, mund të rrisin rrezikun e kancerit të zorrëve.

Studimi më i fundit ë realizuar nga Universiteti i Oksfordit dhe i financuar nga Hulumtuesit Britanik rreth Kancerit, njofton Klan Kosova.

Hulumtimi shton dëshmi, se të ngrënit mishin e kuq ju rrezikon shumë nga kanceri, njofton Klan Kosova.

Aty përfshinë edhe rekomandimin e Organizatës Botërore të Shëndetësisë, se të hahet mishi i kuq mund të jetë i dëmshëm.

Related posts

Ndalimi i kalorive në tërësi nuk është i domosdoshëm kur provoni të humbni peshë

D V

Fëmijët që hanë mëngjes mësojnë më mirë

D V

Gjashtë “truqe” si të humbni peshë pa duruar urie

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky